Archiwum Aktualności

Z ogromną radością i dumą ogłaszamy laureatów nagrody Magnum Lectore 2022/23! dr Aleksandra Chrupała oraz dr hab. Dariusz Kajewski, prof. UŚ otrzymali niezwykle prestiżowe wyróżnienie, przyznawane przed naszych studentów za najlepszy wykład wygłoszony w roku akademickim 2022/23. Przeczytaj więcej

XIV Odczyty Młodych Naukowców

Sześcioro studentów zaprezentowało swoje prace dyplomowe na XIV Odczytach Młodych Naukowców.
W sobotę 25 marca 2023 r. miała miejsce 14. edycja corocznej imprezy popularnonaukowej Odczyty Młodych Naukowców! To otwarta impreza popularno-naukowa podczas której studenci tej uczelni przedstawiają efekty dociekań naukowych opublikowane w swoich ubiegłorocznych pracach dyplomowych.

Przedstawiliśmy Małopolski UdD w Sali Senatu RP

Nasi przedstawiciele, Zuzanna Kania oraz Kamil Zawadziński prezentowali działalność Fundacji na IX Kongresie Uniwersytetów Dziecięcych, który odbył się 20 czerwca, w Warszawie.

Zapraszamy do przeczytania artykułu

Szkoła może nauczyć wiele, ale nie zrobi wszystkiego. Co z ciekawością świata poza szkolnymi murami? Polecamy do przeczytania artykuł Zuzanny Kani – naszej byłej wolontariuszki i studentki, osoby związanej z Fundacją od 12 lat. Dziękujemy Ci Zuziu za świetny opis tego co robimy i jakie mamy cele!

Odczyty Młodych Naukowców – edycja online

Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystąpień przygotowanych przez studentów Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci (byłych i obecnych), autorów wyróżnionych prac dyplomowych.
Mali prelegenci opowiadają o życiu średniowiecznych rycerzy, o wspinaczce górskiej, o historii motoryzacji, o Minecrafcie, o ewolucji człowieka, o narządach człowieka, o minerałach, o Google, o silniku spalinowym oraz o metodach tworzenia krótkich filmów.
Warto zobaczyć i obejrzeć te ciekawe wystąpienia! Klik

Po raz dwunasty wręczyliśmy honorowe tytuły licencjata Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci! Otrzymała je siódemka naszych studentów. Przedstawione przez nich prace dyplomowe zadziwiają zarówno formą, jak i treścią. Studenci stworzyli prezentacje, sfotografowali własne kolekcje i przebieg eksperymentów, sfilmowali sposoby wiązania węzłów i opisali zagadnienia z zakresu psychologii. Gratulujemy serdecznie! ❤

Zakończyliśmy XIV rok akademicki!

W sobotę 4 czerwca odbyła się uroczystość, na której wręczyliśmy nagrody, dyplomy oraz statuetki naszym studentom, wolontariuszom, także autorom tegorocznych prac dyplomowych oraz osobom, które pomogły nam z sukcesem zrealizować kolejny rok Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci! Dziękujemy i do zobaczenia po wakacjach! ❤

Nagrody dla Młodych Naukowców!

W sobotę 9 kwietnia wręczyliśmy nagrody i dyplomy dla naszych Młodych Naukowców, w uznaniu ich pracy nad przygotowaniem prelekcji na Odczytach Młodych Naukowców. Było uroczyście i radośnie bardzo! Dziękujemy raz jeszcze Honorowym Patronom za ufundowanie nagród dla naszych prelegentów. Podziękowania kierujemy do Pani Róży Thun – Europosłanki do Parlamentu Europejskiego, Pana Marka Sowy – Posłowi na Sejm RP, Pana Witoldowa Kozłowskiego – Marszałkowi Województwa Małopolskiego, Pana Andrzeja Urygi – Starosty Chrzanowskiego, Pana Roberta Maciaszka – Burmistrza Miasta Chrzanowa, Pana Jarosława Okoczuka – Burmistrza Trzebini.