Żelazna Dama z głową w chmurach

sobotę 18 marca 023 r. Małopolski Uniwersytet dla Dzieci gościł dr Aleksandrę Chrupałę z Akademickiego LO przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach, która przedstawiła wykład o historii Francji pt.Żelazna Dama z głową w chmurach. Była to okazja, aby odkryć historię Wieży Eiffla i poznać jej niesamowitą historię od szkaradnej kupy żelastwa, która miała przetrwać tylko 20 lat, po najbardziej rozpoznawalną atrakcję Paryża, w której znajduje się winda, szklana podłoga, ekskluzywna restauracja i prywatny gabinet Gustawa Eiffela. Naszym studentom udało się poszerzyć wiedzę o tym, jak powstała wieża, jak działały pierwsze windy, co najbardziej zagraża jej konstrukcji oraz czy komuś udało się sprzedać Żelazną Damę, a także czy potrafi ona zatańczyć. Spotkanie zakończyła długa dyskusja, która pokazała, jak wiele wiedzy i inspiracji dostarczyliśmy naszym studentom. To było naprawdę wspaniałe spotkanie!

W okresie od 3 marca do 29 maja 2023 roku Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci realizuje zadanie publiczne „Zabawa z wiedzą”. Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Trzebinia