Zamiast grać na komputerze, przewieź zdrowie na rowerze

W sobotę 18 lutego, gościliśmy z wykładem z medycyny znanego polskiego kardiochirurga prof. Jerzego Sadowskiego z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, szef Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie. Na spotkaniu studenci dowiedzieli się na czym polega praca kardiochirurga, co to są zastawki, jak wygląda współczesna sala operacyjna oraz jak prawidłowo dbać o swoje ciało, aby w przyszłości nie zostać pacjentem kardiochirurgii. Podczas długiej dyskusji z Panem profesorem studenci pytali o to ile komórek ma człowiek, których organów nie można przeszczepić, co jest ważniejsze mózg czy serce, jak długo trwała najdłuższa operacja serca, co się dzieje z sercem po zabiegu  oraz o wiele innych spraw. Kilkunastu studentów przyznało, że w przyszłości chcieliby zostać lekarzami.