Ptaki dziwaki – niezwykły efekt ewolucji

Wykład, który odbył się w sobotę 14 maja dotyczył ornitologii. Znany polski ornitolog i popularyzator nauki dr hab. Robert Gwiazda prof. IOP PAN z Krakowa opowiadał naszym studentom o tej niezwykle ciekawej grupie zwierząt, jaką są ptaki. Podczas swojego wykładu pt. „Ptaki dziwaki – niezwykły efekt ewolucji” Profesor Gwiazda omawiał  takie gatunki ptaków, które mają niezwykły wygląd lub zaskakująco się zachowują – nie zabrało więc kolorów i ciekawostek. Wykład rozpoczął się opowieścią o tym, z czego może wynikać ta różnorodność oraz jak do niej doszło. W części warsztatowej studenci mieli okazję zabawić się w ornitologów i pooglądać przez lunetę papużkę, która towarzyszyła nam podczas spotkania.