Plastik i my, czyli krótka historia plastiku

W sobotę, 26 marca 2022 r. nasi studenci wzięli udział w wykładzie pt. „Plastik i my – czyli krótka historia plastiku”, który przedstawiła dr Monika Koperska z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Nasi studenci wiedzą, że w dzisiejszych czasach trudno opędzić się od plastiku i przeżyć dzień nie używając rzeczy wykonanych z tego budulca.  Ale na wykładzie dowiedzieli się czym właściwie są plastiki i czemu ludzie tak chętnie po nie sięgają? Także uzyskali odpowiedzi na pytanie, czy wszystko co plastikowe jest sztuczne, czy jesteśmy w stanie go czymś zastąpić i  co powinniśmy zrobić z plastikiem, który już zalega w przyrodzie i na wysypiskach śmieci? Interaktywny wykład obfitował w przykłady i pokazy; mi.in. nasza wykładowczyni zaprezentowała jak z mleka i octu wyprodukować twarde tworzywo naturalne.