„Od oddychania do latania, czyli fizyka powietrza”

Wykład pt. „Od oddychania do latania, czyli fizyka powietrza” rozpoczął się od głębokiego oddechu, aby studenci dokładnie napełnili swoje płuca życiodajnym medium, które było głównym bohaterem tego niezwykłego pokazu doświadczeń z fizyki
Studenci byli świadkami jak powietrze zostało zaprzęgnięte do pracy, do muzykowania, latania i strzelania i do wielu innych akcji. Dowiedzieli się także, co potrafi powietrze i do jakich celów wykorzystujemy je każdego dnia. Przede wszystkim jednak świetnie się bawili uczestnicząc w szeregu widowiskowych eksperymentów. Nasi świetni wykładowcy – dr Aneta Szczygielska-Łaciak oraz dr Marcin Łaciak z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pokazali jak ciekawa może być fizyka i jak wiele można się dowiedzieć znakomicie się przy tym bawiąc.

W okresie od 3 marca do 29 maja 2023 roku Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci realizuje zadanie publiczne „Zabawa z wiedzą”. Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Trzebinia