Na psi węch, czyli jak pracuje pies na służbie?

Nasze ostatnie spotkanie było wyjątkowe, gdyż studenci poznali psiego ratownika Hektora – owczarka niemieckiego z Katowic oraz Shiny – labradorkę: pomocnika kryminalistyków z Krakowa. Dr Joanna Stojer – Polańska z Uniwersytetu SWPS w Warszawie oraz dr Aleksandra Wentkowska z UŚ w Katowicach poprowadziły zajęcia kryminalistyczne poświęcone zwierzętom na służbie, pt. „Na psi węch. Czyli jak pracuje pies na służbie?” Emocji było co niemiara, zwłaszcza gdy zwierzęta zademonstrowały swoje niezwykłe umiejętności. Studenci dowiedzieli się jakie są właściwości psiego nosa, które zwierzę najlepiej tropi, a które potrafi odszukać zaginionego w lesie człowieka, czym różni się pies pracujący na lotnisku, od psa policyjnego oraz co robią psy w laboratorium policyjnym? Zajęcia przeciągnęły się długo poza normalne ramy wykładowe – każdy chciał pogłaskać, przytulić się lub zrobić sobie zdjęcie z Hektor & Hera i Shiny.