Magiczne rośliny i gdzie je znaleźć

W sobotę 16 grudnia studenci Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci zostali oczarowani prezentacją doświadczeń z biochemii pt. „Magiczne rośliny i gdzie je znaleźć” przygotowaną i przedstawiona przez wspaniałą popularyzatorkę nauki dr hab. Aleksandrą Ziembińską-Buczyńską, prof. PŚ z Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
Podczas spotkania studenci poznali niezwykłe właściwości roślin, natomiast widowiskowe eksperymenty pokazały możliwości, jakie kryją w sobie owoce, liście czy korzenie wybranych roślin. Studenci nie tylko aktywnie uczestniczyli w wykładzie, ale także entuzjastycznie brali udział w przeprowadzaniu różnorodnych eksperymentów, które dodatkowo wzbogaciły ich wiedzę na temat biochemii roślin.

W okresie od 28 września do 20 grudnia 2023 roku Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci realizuje zadanie publiczne „Edukacyjne skrzydła”. Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Trzebinia.