Ludwik Pasteur – przedsiębiorczy chemik w służbie medycyny

W sobotę, 9 kwietnia 2022 r. nasi studenci wzięli udział w wykładzie pt. „Ludwik Pasteur – przedsiębiorczy chemik w służbie medycyny”, który przedstawiła dr Aleksandra Chrupała z Akademickiego LO przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach.
Trudno jest wyobrazić sobie czasy, w których ludzie uważają, że choroby biorą się z „zepsutego” powietrza, aptekarze nie wiedzą, co to antybiotyk, a chirurdzy nie myją rąk ani przed, ani po operacji. Wydaje się niemożliwe, prawda? A jednak jeszcze 150 lat temu świat medycyny wyglądał właśnie tak! Na szczęście pojawiły się odkrycia i wynalazki, które znacząco odmieniły pracę lekarzy. Jednym z badaczy, który wybitnie przysłużył się rozwojowi medycyny był francuski chemik – Ludwik Pasteur. Sobotni wykład dotyczył właśnie badań tego wielkiego naukowca, jego eksperymentach, a także rywalizacji z pewnym kolegą po fachu.
W wykładzie dzielnie pomagali nasi studenci, rodzice studentów, a także Kamil – nasz wolontariusz w roli asystenta 😊