Jaka była pogoda w czasach dinozaurów? Zmiany klimatu w dziejach Ziemi

Wykłady dr Agaty Jurkowskiej z AGH w Krakowie dla Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci są od lat umieszczane na top listach najlepszych wykładów. W sobotę, 23 listopada 2019 r. nasi studenci wysłuchali dającego do myślenia wykładu z geologii pt. „ Zmiany klimatu w dziejach Ziemi”.

Wspólnie z naszą wykładowczynią studenci zastanawiali się, jaka była pogoda w czasach dinozaurów, jak klimat się zmieniał w czasie i jak wpływał na rozwój życia na Ziemi. Dowiedzieli się, że badania historii geologicznej Ziemi dostarczają wielu danych dotyczących warunków klimatycznych, które miały miejsce w historii naszej planety.

Na koniec, w dyskusji padały pytania o globalne ocieplenie, o ilość CO2 emitowanego podczas wybuchów wulkanów, o możliwości hodowania sinic na skalę przemysłową oraz o to co zmieniłoby się w naszym życiu, gdyby dinozaury nie wyginęły. Było bardzo nieszablonowo i arcyciekawie J