Historia brudu

Rok 2020 zakończyliśmy transmisją wykładu pt. „Historia brudu”, która miała miejsce w dniach od 19 do 23 grudnia 2020 r. Znany popularyzator nauki, red. Wiktor Niedzicki z Politechniki Warszawskiej zajął się czystością i brudem. Historią mycia i osiągnięciami nauki w tej dziedzinie. Nasi studenci poznali wynalazki i rozwiązania techniczne, niezbędne by dbać o czystość. Odwiedzili biedne ludy, które mimo ubóstwa dbają o czystość myjąc się i piorąc. Nasz wykładowca przypomniał także polskich królów, którzy kąpali się często. Studenci dowiedzieli się, jak i czym myli się ludzie przed wiekami, jaka jest różnica między mydłem starożytnych, naszym mydłem i mydłem w płynie, a także skąd wziął się prysznic. Końcówka wykładu dotyczyła dbałości o czystość, czyli bardzo ważnej dziedziny gospodarki, zwłaszcza we współczesnych okolicznościach pandemii.
Mamy nadzieję, że był to jeden z ostatnich wykładów online i że nadchodzący rok pozwoli nam spotykać się bez przeszkód na sali wykładowej. Tego wszystkim życzymy.