dr Aneta Szczygielska-Łaciak, dr Marcin Łaciak

dr Aneta Szczygielska-Łaciak – adiunkt na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego.

Od wielu lat zajmuje się dydaktyką fizyki i popularyzacją nauki. Ukończyła fizykę na Uniwersytecie Śląskim. Prowadzi zajęcia dydaktyczne oraz pokazy eksperymentów dla studentów kierunków ścisłych i humanistycznych.
Organizator i współorganizator wielu wydarzeń popularnonaukowych w tym konkursów, szkoleń dla nauczycieli, konferencji, wykładów i warsztatów dla uczniów na każdym poziomie edukacji.  Uskrzydlają ją zabawy z fizyką z najmłodszymi. Koordynator i wykonawca kilku krajowych i europejskich projektów edukacyjnych dla uczniów i nauczycieli.

Od kilku lak związana ze Śląskim Festiwalem Nauki, koordynator merytoryczny strefy Nauk Ścisłych.
W wolnych chwilach lubi jeździć na nartach, chodzić po górach i zwiedzać fascynujące miejsca.

dr Marcin Łaciak – adiunkt na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego.
Od wielu lat zajmuj się dydaktyką fizyki i popularyzacją nauki. Ukończył fizykę na Uniwersytecie Śląskim. Prowadzi zajęci z fizyki, fizyki medycznej i informatyki dla studentów różnych kierunków. Organizator i współorganizator wielu wydarzeń popularnonaukowych w tym konkursów, szkoleń dla nauczycieli, konferencji, wykładów i warsztatów dla uczniów na każdym poziomie edukacji. Lubi pracować z młodzieżą i dziećmi co dodaje mu energii. Wykonawca kilku polskich i europejskich projektów edukacyjnych dla uczniów i nauczycieli. Od kilku lak związany ze Śląskim Festiwalem Nauki, koordynator merytoryczny strefy Nauk Ścisłych.
W wolnych chwilach także lubi jeździć na nartach oraz grać na gitarze – o ile ma na to czas.