Do czego jest nam potrzebna chemia?

Sobota, 18 lutego 2023 r. na Małopolskim Uniwersytecie dla Dzieci była pełna ekscytacji i nauki! Do naszych studentów przyjechał wspaniały gość – dr hab. Aneta Słodek, prof. UŚ z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która przygotowała i przeprowadziła pokaz doświadczeń chemicznych pt.Od pieczenia ciasta do sztucznej krwi, czyli chemia w codziennym życiu. Nasi studenci mieli okazję poznać zasady chemii w praktyce, dowiedzieć się jak wykorzystywać ją w codziennym życiu i jakie doświadczenia można samemu wykonać w domu. Dziękujemy Pani Profesor  za jej ciekawą i inspirującą prezentację oraz wszystkim dzieciom, które przybyły i uczestniczyły w naszym wykładzie. Mamy nadzieję, że będą mieli piękne wspomnienia z tego dnia i rozpoczną semestr wiosenny pełni entuzjazmu! Do zobaczenia na kolejnym wykładzie!