Co robić, aby roboty nas słuchały?

W sobotę 25 listopada nasi studenci wzięli udział w fascynującym wykładzie z robotyki pt. „Co robić, aby roboty nas słuchały?”, który przedstawił prof. hab. Maciej M. Sysło z Uniwersytetu Wrocławskiego. Na spotkaniu nasi studenci mieli okazję poznać różnorodne metody wydawania poleceń robotom, takie jak używanie kolorowych linii, czy kart z symbolami, określanie kolejności działań za pomocą przycisków, a także korzystanie z dedykowanych aplikacji.
Pan Profesor podzielił się swoją wiedzą, prezentując i działanie różnych zabawek robotycznych, czyli Ozobot, Genibot, Dash i Dot, oraz programowalnych mini-płyt elektronicznych. Studenci mieli możliwość samodzielnego zadawania poleceń robotom i kontrolowania poprawności wykonania zadań, które im powierzono. Całe spotkanie było nie tylko pełne ekscytacji, ale również dostarczyło nowej porcji wiedzy. Dzięki temu spotkaniu stało się jasne, że robotyka to temat, który nie jest obcy naszym studentom.

W okresie od 28 września do 20 grudnia 2023 roku Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci realizuje zadanie publiczne „Edukacyjne skrzydła”. Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Trzebinia.