Jakub Jurzak, Szymon Stasik

studenci Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie, członkowie koła naukowego Drone Engineering

Jesteśmy studentami na Akademii Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie. Należymy do koła naukowego “Drone Engineering”, które zajmuje się konstruowaniem wszelkiego rodzaju dronów.

Tworzymy razem projekt “AMSD - dron ratunkowy w służbie społeczeństwu”, który jak mamy nadzieję znacznie przyspieszy pracę strażaków i ich akcje ratunkowe. Z tym projektem dotarliśmy do finału ogólnopolskiego konkursu naukowego Explory, gdzie otrzymaliśmy akredytację na największy na świecie festiwal naukowy INTEL ISEF i tam będziemy reprezentować Polskę.

Chcemy zachęcać ludzi do realizowania swoich projektów i pokazać, że nie warto się poddawać.