dr Tomasz Kowalczyk

botanik

Od dziecka zainteresowany florą i fauną. Absolwent biologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, w 2016 roku obronił doktorat w Instytucie Botaniki - zajmował się florą Bieszczadów oraz zagadnieniami związanymi z inwazyjnymi, obcymi gatunkami roślin, odkrył nowy gatunek rośliny dla flory Polskiej - Persicaria nepalensis. W okresie studiów aktywny członek Koła Przyrodników Studentów UJ. Popularyzator nauki – przez kilka lat brał udział w organizowaniu Festiwalu Nauki w Krakowie, Nocy i Weekendu Naukowców, a także przyrodniczych warsztatów edukacyjnych w kinach i galeriach handlowych. Brał udział w ekspedycjach naukowych (botanicznych i ornitologicznych) do Tadżykistanu, Peru, północno-wschodniej Turcji (zakładanie stacji ornitologicznej we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim i Uniwersytetem Stanforda). Właściciel firmy edukacyjnej „Szkiełko i Oko” organizującej i prowadzącej zajęcia przyrodnicze w szkołach. Prywatnie wielbiciel podróży, dobrej muzyki, książek i… spokoju.