Galowie w Krakowie, czyli Asterix i Obelix pod Krakowem

Wykład z archeologii

Rok akademicki 2015/16 powoli dobiega do końca. W ubiegłą sobotę, 21 maja 2016 r. spotkaliśmy się na ostatnim pełnym wykładzie, na którym dyrektor Muzeum Archeologicznego w Krakowie, dr Jacek Górski opowiadał o życiu plemion celtyckich na terenach Małopolski.

Na wykładzie pt. „Galowie w Krakowie, czyli Asterix i Obelix pod Wawelem” studenci poznali kulturę oraz zwyczaje celtyckie. Dowiedzieli się o nowościach, które pojawiły się w Małopolsce razem z ich przybyciem: o monetach, o obróbce żelaza i produkcji barwionych paciorków szklanych. W dyskusji z wykładowcą studenci pytali o potomków Galów, o ich życie codzienne i rodzinne, a także o religię i architekturę.

W okresie 1 marca do 29 maja 2016 r. Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci realizuje zadanie publiczne "Naukowcy - dzieciom". Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Trzebinia.