Jak chronić swój wizerunek w Internecie?

Wykład z technik informacyjnych

W sobotę, 19 marca 2016 r. studenci Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci uczestniczyli w wykładzie pt. ”Jak budować swój wizerunek w Internecie?”. Dr Justyna Budzik z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach rozmawiała ze studentami na temat zasad publikowania informacji o sobie i innych w Internecie.

Studenci przedyskutowali, czy przysłowie „Jak cię widzą, tak cię piszą” sprawdza się w wirtualnym świecie, a zwłaszcza na portalach społecznościowych. Na koniec studenci zaplanowali strategię bezpiecznego zamieszczania informacji o sobie na portalach społecznościowych, kanałach informacyjnych oraz własnych blogach.

W okresie 1 marca do 29 maja 2016 r. Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci realizuje zadanie publiczne "Naukowcy - dzieciom". Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Trzebinia.