Konie, kucyki i koniki

Wykład z zoologii

Nasz semestr wiosenny rozpoczęliśmy wykładem z zoologii. W sobotę 20 lutego dr Bogumiła Długosz z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie wygłosiła – tak długo oczekiwany - wykład zatytułowany „Konie, kucyki i koniki”. Studenci dowiedzieli się jak skąd wzięła się taka różnorodność ras i grup koni - dużych i małych, kolorowych, w kropki i łaty, biegających i drepczących, kudłatych i błyszczących, szybkich i wolnych, temperamentnych i flegmatycznych, silnych i delikatnych. Wykładowca odpowiedział na pytania: jak najwyżej konie mogą skoczyć, jak szybko biec, jak długo żyją i czy są inteligentne? W trakcie wykładu studenci obejrzeli też eksponaty: kopyta, podkowy, janczary, ostrogi, wędzidła, a nawet czaszkę konia. Wszystkim bardzo spodobała się najmniejsza rasa koni – 35 cm. koń Falabella.