Jak pracuje detektyw? Zagadka kryminalna z Mikołajem w tle

Wykład z kryminologii

W sobotę, 5 grudnia 2015 r. studenci Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci w Chrzanowie wzięli udział w naukowym wykładzie z kryminologii pt. "Jak pracuje detektyw? Zagadka kryminalna z Mikołajem w tle.", który przedstawiła dr Joanna Stojer - Polańska z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Słuchacze dowiedzieli się jak wygląda warsztat współczesnego detektywa. Dr Stojer - Polańska przedstawiła studentom miejsca gdzie należy szukać i jak zabezpieczać ślady przestępstw. Studenci analizowali ślady linii papilarnych, ślady butów ślady zapachowe oraz wszystkie inne, które udało się im zauważyć lub ujawnić podczas rozwiązywania mikołajowej zagadki detektywistycznej.

Po wykładzie miała miejsce bardzo ożywiona dyskusja z prowadzącą, na temat przestępstw i metod ich wykrywania. Na koniec spotkania każdy ze studentów mógł wykonać odcisk swoich linii papilarnych i zabrać ze sobą do domu.

W okresie 10.10- 31.12.2015 r. Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci realizuje zadanie publiczne "Przystanek - Uniwersytet". Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.