Który kamień jest najcenniejszy?

Wykład z geologii

W sobotę 17 października 2015 r. studenci Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci uczestniczyli w wykładzie z geologii pt.: "Który kamień jest najcenniejszy?"

Wygłosiła go dr Agata Jurkowska z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Wykład dotyczył najcenniejszych minerałów szlachetnych. Studenci dowiedzieli się, dlaczego tylko niektóre minerały osiągają zawrotne ceny, gdzie się je wydobywa i co na ich temat wiemy. Wykład przeniósł słuchaczy w świat najpiękniejszych skarbów jakie wydała planeta Ziemia.

W okresie 10.10- 31.12.2015 r. Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci realizuje zadanie publiczne "Przystanek - Uniwersytet". Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.