Inauguracja VIII roku akademickiego 2015/16

wykład pana Marka Michalaka Rzecznika Praw Dziecka RP

8 października 2015 uroczyście zainagurowaliśmy VIII rok akademicki na Małopolskim Uniwersytecie dla Dzieci. 130 studentów w wieku 6-14 lat wysłuchało wykładu pana Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka Rzeczpospolitej Polskiej pt. "O prawach dziecka z Rzecznikiem Praw Dziecka".

Wykład, de facto, był 60 minutową dyskusją pana Rzecznika studentami na tematy, które interesowały naszych słuchaczy. Poruszono wiele zagadnień: od prawa dziecka do konktaktu z każdym ze swoich rodziców, po kontrowersje wokół tematu sklepików szkolnych.

Jeszcze raz dziękujemy Panu Rzecznikowi za przyjazd do nas, cierpliwe odpowiadnie na pytania dzieci, serdeczność, inspiracje do dalszego rozwoju oraz za wspaniałe upominki dla naszych studentów.