W poszukiwaniu środka ciężkości, czyli balansujący fizyk

Pokaz doświadczeń z chemii

W sobotę 5 października rozpoczęliśmy dwunasty rok akademicki! Na uroczystej inauguracji studenci Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci Studenci wzięli udział w pokazie z fizyki pt. "W poszukiwaniu środka ciężkości, czyli balansujący fizyk", który przedstawili dr Aneta Szczygielska-Łaciak oraz dr Marcin Łaciak, fizycy i znakomici popularyzatorzy nauki, pracujący na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Nasi studenci dowiedzieli się, co to jest środek ciężkości i poznali tajemnicę stabilności brył. Razem z naszymi wykładowcami zbudowali dziwne figury, nie tylko z codziennych przedmiotów, ale nawet z… własnych ciał  Była to niezapomniana zabawa z równowagą!

W okresie od 1 października do 28 grudnia 2019 r. Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci realizuje zadanie publiczne "Mali Pasjonaci Wiedzy". Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Trzebinia.