Zabawa i fizyka

Pokaz popularnonaukowy

W sobotę 10 marca, na Małopolksim Uniwersytecie dla Dzieci miał miejsce wspaniały pokaz  I nie mogło być inaczej, jako że wygłosił go niezrównany red. Wiktor Niedzicki z Politechniki Warszawskiej, znany popularyzator nauki, dziennikarz i wykładowca, który jest marką samą w sobie. Na katedrze wirowały krążki, "wsysały się" jajka, startowały rakiety napędzane powietrzem, unosił się poduszkowiec; po ścianie chodził robot, a studenci sprawdzali, na jaką wysokość można wyssać wodę. To opis tylko kilku zabawek, spośród kilkudziesięciu zaprezentowanych podczas wykładu pt. Fizyka i zabawa. Na zakończenie, każdy z naszych 150 studentów otrzymał książkę pt. "Trzecie laboratorium Wiktora". Panie Redaktorze, bardzo dziękujemy w imieniu swoim i naszych studentów.

W okresie od 5 marca do 31 maja 2018 r. Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci realizuje zadanie publiczne "Mali Naukowcy". Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Trzebinia.