Magna Lectore 2017

wyniki konkursu na najl;epszy wykład w roku akademickim 2016/17

Znamy już wyniki Konkursu na Najlepszy Wykład w Roku Akademickim 2016/17!

Nasze dziecięce Jury ogłosiło, że laureatem został wykład „Na psi węch, czyli jak pracuje pies na służbie”, który odbył się 28 stycznia 2017 r. Jego autorkami były dr Aleksandra Wentkowska oraz dr Joanna Stojer-Polańska, natomiast asystentami Hektor (owczarek niemiecki) oraz Shiny (labrador).

Serdecznie gratulujemy autorkom zwycięskiego wykładu. Jury konkursu wybierało najlepszy ich zdaniem wykład spośród 16, które odbyły się w ubiegłym roku. Poniżej publikujemy lista sześciu pierwszych miejsc w konkursie:

Wyniki Konkursu Magna Lectore 2016/17
Miejsce 1. Kryminalistyka: dr Joanna Stojer - Polańska, Uniwersytet SWPS w Warszawie, dr Aleksandra Wentkowska Uniwersytet Śląski w Katowicach "Na psi węch, czyli jak pracuje pies na służbie?"
Miejsce 2. Astronomia: Karol Wójcicki - "Wszyscy jesteśmy astronomami"
Miejsce 3 ex aequo. Architektura: prof. nadzw. dr hab. inż. arch. Krzysztof Ingarden, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego "Architektura dla zmysłów"
Miejsce 3 ex aequo. Astronomia: Przenośne obserwatorium astronomiczne QUASAR "Budowa i materia Wszechświata"
Miejsce 4. Fizyka: dr Aneta Szczygielska, dr Marcin Łaciak, Uniwersytet Śląski w Katowicach "Inauguracja pod wysokim napięciem"