Wizyta Prezydenta Europejskiej Sieci Uniwersytetów Dziecięcych EUCU.NET

W sobotę 2 grudnia 2017 r. mieliśmy zaszczyt gościć prezydenta Europejskiej Sieci Uniwersytetów Dziecięcych, EUCU.NET.

Pani Allegra Tricia Jenkins przyjechała z wizytą roboczą do Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci. Jest to dla nas duży zaszczyt i wyróżnienie. Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci jest członkiem-założycielem EUCU.NET, a pani A.T. Jenkins jest jej prezydentem od momentu założenia stowarzyszenia. Jest ona także współorganizatorem Uniwersytetu Dzieci prof. Fluffy na Universytecie w Liverpool i emerytowanym Dyrektorem International Centre for Excellence in Educational Opportunities, tamże.

Pani Prezydent wygłosiła krótką prelekcję na temat marzeń i tego jak ważne jest, aby za nimi podążać. W kuluarach Prezydent EUCU.NET rozmawiała ze studentami oraz z wolontariuszami Fundacji MUdD o ich pracy i planach na przyszłość. Udało się także zorganizować spotkanie z Dyrektorem PCKU, panią Małgorzatą Bigaj.