Działanie praw fizycznych

Pokaz doświadczeń z fizyki

W sobotę 6 maja 2017 r. nasi studenci sprawdzali, czy prawa fizyki naprawdę działają :) Dr Aneta Szczygielska oraz Marcin Łaciak z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przedstawili kilka zasad - spośród wielu obowiązujących w fizyce. Wykonując proste lecz niezwykle widowiskowe eksperymenty pokazali studentom, w jaki sposób każdego dnia działamy zgodnie z prawami przyrody i w jaki sposób te reguły wykorzystujemy, aby nasze życie stało się prostsze i bardziej przyjemne. Pod koniec wykładu miał miejsce niesamowity i spontaniczny aplauz studentów. Głośne okrzyki dzieci "JESZCZE, JESZCZE oraz wybuch entuzjazmu świadczą o radości jaką może dać obcowanie z nauką oraz o wysokim profesjonalizmie naszych wykładowców. Cieszymy się, że mogliśmy w tym uczestniczyć.

W okresie od 1 marca do 26 maja 2017 r. Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci realizuje zadanie publiczne "Mali Erudyci". Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Trzebinia.