Maszyny, roboty i zabawki matematyczno-informatyczne

Wykład z informatyki

Kiedy studenci MUdD spotykają eksperta – pasjonata swojej dziedziny, który potrafi dzielić się ze słuchaczami swoim entuzjazmem, to na sali wykładowej jest aż gęsto od emocji. Tak było w ubiegłą sobotę, 4 marca, podczas wykładu pt. „Maszyny, roboty i zabawki matematyczno – informatyczne, gdy prof. dr hab. Maciej M. Sysło znakomity informatyk z UMK w Toruniu dzielił się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem w tym temacie. W czasie spotkania Pan Profesor pokazał – ze swojej imponującej kolekcji - wybrane maszyny do liczenia i zademonstrował, jak się nimi posługiwać. Była też okazja wykonania na papierze prostego algorytmu mnożenia dwóch liczb, dla którego Schickard zbudował pierwszy kalkulator. Zostały także pokazane najnowsze zabawki uczące programowania. To było niezapomniane przeżycie dla naszych studentów, natomiast dla nas jako organizatorów był to zaszczyt i wielka przyjemność.

W okresie od 1 marca do 26 maja 2017 r. Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci realizuje zadanie publiczne "Mali Erudyci". Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Trzebinia.