Wolontariusze Fundacji w Brukseli

Nagroda dla najlepszych

W dniach 26 - 29 lutego br. wolontariusze Fundacji Małopolski Uniwersytet dla Dzieci: Wojciech Różowski oraz Hubert Szewczyk uczestniczyli w wizycie studyjnej w Brukseli. 


Wizyta była nagrodą ufundowaną przez Panią Różę Thun, Posłankę Parlamentu Europejskiego, za ich wieloletnią pracę społeczną na rzecz środowiska lokalnego - pracę pełną zaangażowania, pracowitości oraz solidności.

 

 


Podczas tych kilku dni Hubert i Wojtek zwiedzili wiele wspaniałych miejsc: historyczne centrum miasta - jedno z najpiękniejszych w Europie, przepiękny rynek z ratuszem, średniowieczne domki i ciasne uliczki górnego miasta. Zobaczyli także Brukselę XVIII wiecznych zamków pałaców i kościołów, m.in. zwiedzili kościół Notre-Dame w Sablon. Podczas wtorkowej wizyty w Dzielnicy Europejskiej mieli okazję zobaczyć od środka budynek Parlamentu Europejskiego.
Te kilka dni były także wyjątkową okazją do rozmów z panią Różą Thun: wolontariusze zostali zaproszeni na kolację z Panią Poseł, a także spotkali ją podczas wizyty w Parlamencie Europejskim.
To była wyjątkowa nagroda, dla wyjątkowych młodych ludzi. Wojtek i Hubert - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych - pracują dla Fundacji MUdD nieprzerwanie od 2011 roku, a ich solidna praca zasłużyła na specjalne wyróżnienie. Cieszymy się, że poprzez wagę tej nagrody zostały wskazane innym młodym ludziom postawy, które mogą być wzorem do naśladowania. Dziękujemy Pani Poseł Róży Thun za ufundowanie tej cennej nagrody.